Okrsková soutěž Kamýk - 13.6. 2015

V sobotu 13.6. jsme se vypravili v improvizované sestavě na okrskovou soutěž do Kamýku nad Vltavou. Z původních plánů, kdy jsme měli postavit družstvo žen, mužů a mužů nad 35 let se nám den před soutěží podařilo poskládat pouze jedno namíchané družstvo mužů. Díky této improvizaci jsme si nedávali žádné cíle. Samotná úvodní soutěž - 100 m překážek se ukázala z našeho pohledu jako nevydařená. Žádný z našich 4 běžců nezaběhl úplně hladce a byl z toho nakonec čas 89,97s což bylo daleko za našim loňským výsledkem a zároveň i daleko od týmu, který byl před námi.

Útok se také nepovedl a bylo z toho N díky rozpojeným hadicím C a posléze i rozpojení proudnice.
Díky tomu, že se soutěže zúčastnili pouze 3 družstva mužů jsme brali 3. místo, ale jinak hrůza děs... Věříme, že na příští rok dáme opět plnou sestavu a vezmeme si zpět okrskové vítězství.
Celkově se okrskové soutěže zúčastnilo 10 družstev - 3 družstva žen (Velká, Zduchovice, Kamýk nad Vltavou), 3 družstva mužů (Hrachov, Velká, Zduchovice) a 4 družstva mužů nad 35 let (Drážkov, Velká, Kamýk nad Vltavou, Zduchovice).
V kategorii žen se poprvé představilo mladé družstvo holek z Kamýku nad Vltavou a ihned ovládly první soutěžní disciplínu, když vyhrály 100 m překážek v pěkném čase 81,10s a s útokem v druhém nejlepším čase 36,68s. Celkově tedy ovládly svou kategorii před holkama ze Zduchovic. Se třetím místem se musely spokojit holky z Velké. Nejlepšího času v běhu na 100 m překážek dosáhla reprezentantka SDH Kamýk nad Vltavou.
V kategorii mužů ovládli 100 m překážek borci z SDH Zduchovice s celkovým časem 75,74s před druhými z SDH Velká s časem 76,38s. V útoku si to tyto týmy prohodily a zde dominovali kluci z SDH Velká s časem 22,46s před kluky z SDH Zduchovice s časem 25,81s.
Kategorii mužů nad 35 let ovládli borci z SDH Velká s časem 26,20s, na druhém místě se umístilo družstvo SDH Zduchovice s časem 28,39s, na třetím místě SDH Kamýk nad Vltavou s časem 40,76s a na smolném čtvrtém místě SDH Drážkov, kteří běželi pouze v 6 s časem 93,20s.
Celkově se soutěž opravdu vyvedla, za super organizaci děkujeme. Z našeho pohledu to byla tragédie, ale na druhou stranu jsme udělali vše proto abychom se alespoň zúčastnili.
Těšíme se opět za rok.