Stará Huť - 16.8. 2014

Po několika letech, jsme se rozhodli zajet na pohárovku do Staré Huti, kde jsme kdysi vybojovali krásné 2. místo. Avšak tentokrát se nedařilo...

V první řadě nás při sobotním ránu trošku odrazovalo deštivé počasí, ale nakonec jsme se rozhodli vyrazit. Také jsme narychlo ještě v pátek večer sháněli náhradního "béčkaře", ale nakonec nám vypomohl Bóža, člen družstva mužů 35+. Svou účastí a bezchybným výkonem si zajistil místo v sestavě určitě i pro další soutěže.

 

Tato soutěž patří k těm pro nás nejvzdálenějším, přesto jsme se sem velice těšili a měli jsme opět pohárové ambice. Vždyť jsme letos absolvovali pouze 3 soutěže, avšak vždy na bedně.

Soutěž je skvělá i díky precizní organizaci a každoročně hojné divácké kulise a množství sborů, které sem každý rok přijedou. Navíc se začíná již po 9. hodině, takže člověk přijede za včasu domů a má ještě volnou sobotu. :-)

I přes horší počasí a sem tam nějakou přeháňku dorazilo na tuto soutěž rekordních 21 sborů (12 družstev mužů a 9 družstev žen).

Beželo se na dvě základny, sklopky a el. časomíru a dvoukolově s lepším časem.

První kolo bylo pro nás spíše seznamovací, přecijen jsme byli bez tréninku a navíc od poslední soutěže uplynuly už 2 měsíce. To se promýtlo i na čase, který byl 20,56s. Kde jsou ty doby, kdy jsme o podobném času ani nesnili, dnes už je to naopak spíše noční můra. :-) Po prvním kole a díky veliké konkurenci jsme se drželi na průběžném 6. místě a věděli jsme, že musíme zabrat. K bedně nechybělo moc.

Druhé kolo jsme tedy napálili, vše klaplo, jen Kubajz nemohl pořádně zlomit savec v kádi a zde došlo k menšímu, ale zásadnímu zdržení. Při shlížení videa to byly cca 2 vteřiny, které by nám pravděpodobně stačili na 1. či 2. místo. Takto z toho byl bohužel čas jen 19,76s. V celkovém pořadí se pro nás také nic nezměnilo a my zústali na smolném 6. místě.

Soutěž ovládli již standartně muži ze Lhotky s časem 17,54s. Na druhém místě kluci z Budínku a časem 18,34s a třetí místo vyválčili kluci z Nové Vsi pod Pleší "B" s časem 18,54s.

V ženské kategorii se očekával souboj mezi Lhotkou a Novou Vsí pod Pleší. Bohužel holky z Nové Vsi propadly a skončily na 4. a 5. místě. Na bedu se za vítěznou a suverení Lhotku vešly holky z Příčov a na třetí místo pak holky z Rybníků.

Zajímavostí, je že z 42 útoků nebylo ani jedno N.

Díky za super soutěž a těšíme se opět za rok!

Celkové výsledky:

Muži

1. místo - SDH Lhotka - 17,54s

2. místo - SDH Budínek - 18,34s

3. místo - SDH Nová Ves pod Pleší "B" - 18,54s

4. místo - SDH Sedlčany - 18,57s

5. místo - SDH Rybníky - 19,34s

6. místo - SDH Hrachov - 19,76s

7. místo - SDH Nová Ves pod Pleší "A" - 20,55s

8. místo - SDH Čisovice - 20,56s

9. místo - SDH Dobříš - 22,81s

10. místo - SDH Libčice - 23,87s

11. místo - SDH Stará Huť - 23,91s

12. místo - SDH Velká Hraštice - 25,74s

Ženy

1. místo - SDH Lhotka - 22,46s

2. místo - SDH Příčovy - 24,21s

3. místo - SDH Rybníky - 25,29s

4. místo - SDH Nová Ves pod Pleší "B" - 25,80s

5. místo - SDH Nové Ves pod Pleší "A" - 25,99s

6. místo - SDH Libčice - 27,35s

7. místo - SDH Bratřínov - 30,68s

8. místo - SDH Velká Hraštice - 30,87s

9. místo - SDH Dobříš - 32,10s