Rosovice - 28.6. 2014 a nový osobák

Na letošní uzavřenou pohárovou soutěž v Rosovicích jsme vyráželi jako vítězové předchozích dvou ročníků a tak od nás mnoho lidí a fanoušků očekávalo další vítězství. My jsme však již dopředu věděli že obhajoba nebude lehká. Ženy tuto soutěž bohužel vynechaly. Letos jsme také poprvné na tuto soutěž nejeli v kompletní sestavě, ale museli jsme požádat o výpomoc kamarády proudaře z SDH Dublovice, kteří měli zrovna volný víkend. Filip Wágner (pravý proud) měl totiž nepříjemné zranění a druhý proudař Karel Kytýr (levý proud) byl bohužel na dovolené. Záskok nás ovšem podržel a zastoupil více než dobře, jak se ve finále ukázalo.

 

Kupodivu na naše dlouhodobé rady a prosby reagovali i kluci vzadu (strojník, savec a košař) a den před soutěží si vše potrénovali. Jak se ukázalo, bylo to dobré rozhodnutí a především díky jejich souhře a zodpovědnému tréninku máme nový osobák! Tento výkon samozřejmě potvrdil i výbornou připravenost všech členů naše družstva.

Ale teď zpět na začátek. Soutěže se zúčastnilo celkem 12 družstev (4 družstva žen a 8 družstev mužů). Tato soutěž je každoročně určena pouze pro zvané sbory, přesto nepostrádá urputné a rok od roku vyrovanější souboje.

Po nástupu jsme si vylosovali startovní číslo 10, takže jsme měli dostatek času na přípravu a zároveň jsme mohli sledovat výkony družstev před námi a začít kalkulovat. Výkony v prvním kole byly hodně vyrovnané a více než kvalitní, ale naši kluci se toho nezalekli a zaběhli hned v prvním kole nový osobák 16,56s. Takže zlepšení o necelou vteřinu. Tento výkon stačil na průběžné 1. místo a věřili jsme, že se na této příčce udržíme s takto kvalitním časem až do konce. Druhé kolo mělo podobný průběh a když jsme šli na startovní čáru, stále jsme drželi průběžné vedení a za námi už startovali pouze dva sbory a tak jsme věděli že nás "bedna" nemine.

I v kole druhém se nám podařilo ještě o trošku stlačit čas na hranici 16,50s, ovšem ani to nám na vítězství nestačilo a po super výkonu v poslední době hodně obměněného týmu domácích kluků z Rosovic, kteří nás pokořili s časem 16,32s, jsme se museli spokojit s druhým místem.

Soutěž jako vždy organizačně a technicky na perfektní úrovni a těšíme na podobné souboje i v dalších letech.

Celkové výsledky:

Muži

1. místo - SDH Rosovice - 16,32s

2. místo - SDH Hrachov - 16,50s

3. místo - SDH Kotenčice - 17,82s

4. místo - SDH Dolní Hbity - 18,72s

5. místo - SDH Voltuš - 18,80s

6. místo - SDH Nová Ves pod Pleší - 19,10s

7. místo - SDH Holšiny - 20,66s

8. místo - SDH Suchodol - 21,40s

Ženy

1. místo - SDH Nová Ves pod Pleší - 20,10s

2. místo - SDH Rosovice - 22,91s

3. místo - SDH Suchodol - 25.56s

4. místo - SDH Buková - 28,00s