Mokřice - 14.6. 2014

V sobotu 14.6. 2014 se naše mužské družstvo vydalo na soutěž k příležitosti 125. výročí založení SDH Mokřice. A bylo to opět vydařené soutěžní odpoledne.

 

Na tuto soutěž bylo dle slov pořadatelů sezváno poměrně velké množství sborů, ovšem nakonec dorazila jen malá hrstka (7 družstev dětí, 2 družstva žen a 7 družstev mužů).

 

Jelikož se jednalo o soutež k příležitosti 125. výročí založení SDH Mokřice, pozvání přijal i hejtman středočeského kraje, pan MVDr. Josef Řihák, který při této příležitosti vyznamenal i dlouholeté členy místního sboru a předal i pamětní stuhu na prapor. Po tomto ceremoniálu se již přešlo k samotnému rozlosování soutěže. Po dohodě velitelů obsadili závodní trať nejprve družstva dětí, které čekalo dvoukolové zápolení. V této kategorii se z vítězství radovali děti z SDH Kojetín "A", na druhém místě se umístilo družstvo z SDH Kojetín "B" a na třetím místě SDH Petrovice.

V odpoledních hodinách se přešlo na hlavní soutěžní klání mužů a žen.

Nám se první útok příliš nepovedl, po menším zaváhání na koši a levém proudu z toho byl čas 18,95s. Na jednu stranu pěkný čas, ale věděli jsme, že to mohlo být o dost lepší. Ve druhém kole se nám výkon z prvního kola nepodařilo vylepšit. Čas 19,54s již nemohl nic změnit. Jak se nakonec ukázalo, výkony z prvního kola byly rozhodující pro celkové pořadí.

Nejlepšího výkonu dosáhli borci z SDH Libíň s časem 16,77s. na druhém místě SDH Budínek s časem 17,20s a na třetím místě jsme nakonec skončili my s časem 18,95s.

Pořadatelé nás jako vždy potěšili perfektní organizací a hodnotnými cenami. Jednou z nich byl i parádní "pivní nosič". :-)

 

Celké výsledky:

Muži

1. místo - SDH Libíň - 16,77s

2. místo - SDH Budínek - 17,20s

3. místo - SDH Hrachov - 18,95s

4. místo - SDH Mokřice "A" - 19,70s

5. místo - SDH Mokřice "B" - 20,81s

6. místo - SDH Týnčany - 49,01s

7. místo - SDH Krásná Hora nad Vltavou - 49,10s

 

Ženy

1. místo - SDH Petrovice - 20,76s

2. místo - SDH Mokřice - N