Okrsková soutěž Hrachov

V sobotu 7.6. 2014 jsme se sešli v Hrachově na okrskové soutěži. Soutěž jsme pořádali taktéž k příležitosti výročí 90 let založení sboru dobrovolných hasičů Hrachov.

 

Počasí nám po celý den přálo a na soutěž dorazil také rekordní počet družtev (12).

Své zástupce k nám vyslaly sbory z SDH Velká (muži,ženy,muži 35+, děti), SDH Zduchovice (muži, ženy, muži 35+), SDH Kamýk nad Vltavou (muži 35+, děti), SDH Hrachov (muži, ženy, muži 35+).

Po rozlosování, nástupu, představení rozhodčích se přešlo rovnou na první disciplínou, kterou bylo 100 metrů překážek. Po dohodě velitelů a jelikož se nejedná o postupovou soutěž jsme se domluvili na sčítání časů (100 m překážek + útok). U obou disciplín byl pouze 1 pokus.

U 100 m překážek si cenu pro nejrychlejšího muže odnesl domácí Jirka Hájek a mezi ženami, taktéž domácí Kateřina Kytýrová.

Celkově tuto disciplínu mezi ženami ovládlo domácí družstvo SDH Hrachov s celkovým časem 82,45s, na druhém místě bylo po první disciplíně družstvo SDH Velká s časem 85,36s a na třetím místě SDH Zduchovice s časem 91,42s.

Mezi muži se nad překážkami dařilo nejlépe klukům z SDH Zduchovice s časem 67,72s, na druhém místě se umístilo družstvo SDH Velká s časem 69,79s a na třetím místě jsme byli zatím my s časem 71,47s. Vše bylo tedy vyrovnané a o celkovém pořadí musely rozhodnout útoky.

Mezi ženami se druhá disciplína - požární útok, vydařil nejlépe holkám z SDH Zduchovice s časem 31,59s, na druhém místě se umístilo družstvo z SDH Velká a časem 32,31s a na třetím místě po nevydařeném výkonu domácí holky z SDH Hrachov s časem 35,00s. Všichni tedy napjatě čekali na celkový součet časů a výsledky.

Našim holkám se i díky slušnému náskoku z první disciplíny podařilo udržet první místo a obhájit tak své loňské umístění. Celkově se na druhém místě umístily holky z SDH Velká a na třetím holky z SDH Zduchovice.

V kategorii mužů nad 35 let se představili zástupci 4 sborů a nechyběli ani naši, kteří se chtěli porvat o první místo. Bohužel se nepovedl náběr vody a zde vznikla ztráta, která se již nedala dohnat. Čas 36,90s tedy nevěstil dobrý výsledek a jak se nakonec ukázalo, bylo z toho opravdu až poslední 4. místo. V této kategorii po pěkném výkonu zvítězili chlapi z SDH Zduchovice s časem 25,14s a pokořili tak i své mladší předchůdce. Na druhém místě se umístili chlapi z SDH Kamýk nad Vltavou po taktéž pěkném výkonu a časem 25,22s. Na třetím místě se umístilo družstvo SDH Velká s časem 27,09s. Výkony v této kategorii byly na velice vysoké úrovni.

Třešničkou na dortu byl útok kategorie mužů, která byla po první disciplíně nejvíce vyrovaná a dal se zde očekávat urputný boj o každou vteřinu. Nám vše vcelku vyšlo i když se oba proudaři zapomněli na základně a nedoběhli až k cílové čáře, čas 19,16s nám nahrával do karet a přiblížil nás celkovému vítězství, jak se posléze ukázalo, opravu to stačilo a my po roční pauze opět vyhráli okrsek. Na druhém místě se v disciplíně požárního útoku umístili kluci z SDH Zduchovice a časem 26,44s, na třetím místě po nenašroubovaném koši, ale sestřikem v čase 32,07 kluci z SDH Velká.

Celkově se tedy na prvním místě po součtu obou disciplín umístilo družstvo SDH Hrachov, na druhém místě SDH Zduchovice a na třetím místě SDH Velká.

Po vyhlášení celkových výsledků, předání diplomů, pohárů a pamětních vlaječek odjeli všichni slavit do svých domovských klubovem a hospůdek. Na nás ještě čekal úklid tratě a taktéž oslavy. :-) Děkujeme rozhodčím a všem zúčastněným za dicplínu a gratulujeme všem k výkonům. Těšíme se opět za rok.

Celkové výsledky:

Muži

1. místo - SDH Hrachov (71,47s + 19,16s)

2 místo - SDH Zduchovice (67,72s + 26,44s)

3. místo - SDH Velká (69,79s + N - 32,07s)

Ženy

1. místo SDH Hrachov (82,45s + 35,00s)

2. místo SDH Velká (85,36s + 32,31s)

3. místo SDH Zduchovice (91,42s + 31,59s)

Muži 35+

1. místo SDH Zduchovice (25,14s)

2. místo SDH Kamýk nad Vltavou (25,22s)

3. místo SDH Velká (27,09s)

4. místo SDH Hrachov (36,90s)