Vyhodnocení sezóny 2013

Letošní sezóna pro nás nebyla jednou z nejšťastnějších, proto se ani moc rozepisovat nebudu. Nicméně pár těch zásadních informací najdete v článku. Veškeré naše plány byly poznamenány povodněmi, které začátkem června postihly i naší obec. Veškerá dostupná technika se tedy věnovala likvidaci následků této živelné pohromy. Bohužel hodně techniky, kterou využíváme především pro sportvoní účely tento "zápřah" nevydrželo a tak vznikl problém s nedostatečnou výzbrojí a výstrojí na soutěže v požárním sportu.

První soutěž jsme tak absolvovali částečně s vypůjčeným materiálem. Byla to pohárovka v Rosovicích, která se konala koncem června. Loni jsme zde vyhráli a letos se nám podařilo obhájit s časem 19,07s. Holky na tuto nevyrazily.

Po této soutěži jsme už doplnili nějaký materiál - především kompletní vedení hadic a mohli jsme se tak vypravit na okrskou soutěž do Zduchovic. Tuto soutěž nebudu více rozebírat, vše bylo již sepsáno v samostatném článku. Jen připomenu, že naše holky tuto soutěž vyhrály, muži na 35 let byli druzí a my "mladíci" N.

Naší třetí soutěží byly oblíbené Hříměždice. Každoročně pěkně pořadatelsky zvládnutá akce, kterou můžeme doporučit všem. Opět jsme vyrazili jak muži, tak ženy. Ženy opět vyhrály s časem 23,50s a muži po nepříliš vydařených výkonech nakonec obsadili 6. místo s časem 20,75s. Přesto tuto akci hodnotíme za vydařenou a těšíme se příští rok.

Po této soutěži jsme již měli problém dát dohromady jak ženské, tak mužské družstvo. Muži už další soutěže v požárním sportu neabsolvovali.

Ženy si v nové sestavě zkusily Brdskou ligu, za coč jim děkujeme! Své první zkušenosti sbíraly při 6. a 7. kole této ligy v Solopyskách, kde nakonec brali své první body. Hned při svém prvním vystoupení padl nový osobák 21,49s a bylo z toho celkově 6. místo a první 2 body do celkového hodnocení ligy.

Další účast na Brdské lize již naše holky absolvovali s neplatnými pokusy. I tak jim v celkovém vyhodnocení ligy patřilo 12. místo. Pro příští rok je tedy co vylepšovat. ;-)