Hříměždice - 13.7. 2013

V sobotu 13.7. 2013 jsme opět po pár letech měli volný víkend a tak jsme se rozhodli vyrazit do našich dříve oblíbených Hříměždic. Na tuto soutěž se daly dohromady i holky, které zde mohly pokračovat ve výborných výsledcích a formě. Celkově je tato soutěž každoročně hodně atraktivní a je oblíbená jak u okolních sborů, tak i u těch vzdálenějších. Letošního ročníku se zúčastnilo 12 družstev mužů a 8 družstev žen. V letošním roce se pořadatel rozhodl využít sklopných terčů, což všichni jistě přivítali. Jako první z naší "stáje" šly na start holky, které si vylosovaly číslo 9. Útok se jim vcelku povedl, ovšem nevylepšily svůj dosavadní osobák. I tak byl ale čas 23,50s dobrým základem do druhého kola, kde očekávaly vylepšení. Po odběhnutí všech dívčích družstev jsme byli překvapeni, že tento čas je mezi ženami zatím nejlepší. Ovšem s nepatrným odstupem od dalších družstev.

Ve druhém kole se ovšem holkám útok příliš nevyvedl, i když to bylo rozběhnuto velice pěkně, na úrovni 21 vteřin. Po zaváhání na levém proudu z toho ovšem byl čas 32,16s. Na této soutěži se ovšem časy nesčítají a tak si holky do výsledkové listiny zapsaly čas z kola prvního. Nakonec tento čas odolal a holky si odvážejí další cenné vítězství.

Muži startovali s číslem 12. Před samotnou soutěží jsme doufali v umístění na bedně, ovšem vše bylo úplně jinak.

První útok se nám relativně povedl i když zde částečně zaváhal pravý proud a podklouzl na základně. Vše se podařilo dohnat, ale čas byl pomalý - 21,12s. To nás po prvním kole řadilo na průběžné 5. místo. Věděli jsme, že se musíme zlepšit min. na úroveň 19 vteřin. Ve druhém útoku vše klaplo, ovšem nějak nám nešla voda. Možná díky malému zaváhání na koši. Čas jsme sice stáhli, ale ne o tolik kolik jsme potřebovali. Výsledný čas byl tedy 20,75s.

I tato kategorie byla hodně vyrovnaná, ale prostě se nám nepodařilo potvrdit roli jednoho z favoritů a nedokázali jsme zaběhnout solidní útok. Podobný neúspěch potkal např. i další spolufavority z SDH Budínek, kteří skončili až na námi. Na bednu nám přitom stačilo něco málo přes 1 vteřinu. Holt nás letos budou zřejmě opět trumfovat holky, které mají opravdu pěkně rozjetou sezónu.

Celkově tedy ženy ovládly svou kategorii a mezi muži jsme se umístili na 6. místě.

Celkové výsledky:

Ženy

1. místo - SDH Hrachov (23,50s)

2. místo - SDH Kosova Hora (24,00s)

3. místo - SDH Příčovy (24,31s)

4. místo - SDH Jelence (28,50s)

5. místo - SDH Hříměždice I (29,15s)

6. místo - SDH Nečíň (29,80s)

7. místo - SDH Drásov (34,22s)

8. místo - SDH Hříměždice II (34,69s)

Muži

1. místo - SDH Libíň (17,60s)

2. místo - SDH Lhotka (17,95s)

3. místo - SDH Jelence (19,53s)

4. místo - SDH Kosova Hora (20,50s)

5. místo - SDH Příčovy (20,72s)

6. místo - SDH Hrachov (20,75s)

7. místo - SDH Višňová (22,25s)

8. místo - SDH Budínek (22,50s)

9. místo - SDH Nečíň (23,90s)

10. místo - SDH Hříměždice II (24,54s)

11. místo - SDH Hříměždice I (25,90s)

12. místo - SDH Drásov (27,57s)