Okrsková soutěž Zduchovice - 6.7. 2013

Letos se nám okrsková soutěž posunula o měsíc až na začátek července a to i z důvodu oslav 125. výročí založení pořádajícího sboru dobrovolných hasičů Zduchovice. Na tuto soutěž se nám podařilo poskládat opět 3 kompletní družstva.

Soutěž začala dle plánu v odpoledních hodinách během žen na 100 metrů. Ovšem po odběhnutí několika závodnic se zkazilo počasí a začalo poměrně výrazně pršet. Pořadatel se tedy rozhodl tuto disciplínu přerušit a prozatím odložit a šlo se na útoky. Zde se jako první z našeho družstva představili muži nad 35 let, kterým přijela i výrazná divácká podpora z Hrachova. A bylo se na co koukat. Vše klaplo poměrně dobře a byl z toho výsledný čas 31,13s. Což bylo nakonec všemi s radostí oslaveno. Naši chlapi za sebou totiž před soutěží měli pouze jeden trénink a jelikož zde byl v útoku pouze jeden pokus, muselo se běžet na jistotu. Celkově se ve své kategorii umístili na 2. místě a vylepšili tak o jednu příčku své postavení z minulého roku. Kategorii mužů nad 35 let vyhrálo družstvo domácích Zduchovic v čase 27,07s a na 3. místě byli borci z SDH Velká s časem 31,75s.

 

Jako další naše družstvo šli ke svému útoku muži. Poměrně nahecovaní a po vítězství na předchozí soutěži v Rosovicích jsme chtěli předvést hodně slušný výkon na hranici 18 vteřin, který by byl jistě i divácky zajímavým zpestřením tohoto dne. Ovšem stalo se něco nečekaného a do dneška nevyřešeného. Po startu probíhal útok až na menší podklouznutí díky nepříliš upravené trati v pořádku a vše klaplo jak mělo. Čas by byl tedy zajímavý. Ovšem jakmile se pustila voda do béčka, vylétl přetlakový ventil a bylo po útoku. Tento ventil se už v dnešní době skoro na žádných soutěžích nepoužívá, ovšem zde je stále v kurzu. Za toto náčiní by měl přebírat zodpovědnost pořadatel nebo rozhodčí soutěže. Zde tomu tak nebylo. Resp. nikdo z dočiněných nesledoval situaci na naší základně (nebo to nechtějí přiznat) a nebyli jsme schopni dopátrat, kdo nám tento ventil na mašinu montoval a jestli to bylo omylem nebo i záměrně (třeba některým z konkurenčních družstev). Podali jsme tedy protest, který zde byl povolen, ovšem nikdo nesouhlasil s možností opakování útoku, i když jsme na to v tomto případě měli dle pravidel požárního sportu právo. Nicméně se ukázalo, že jsme si za poslední dobu vybudovali silné a dobré jméno a ostatní družstva z nás mají respekt a náš nezdar přivítali s radostí. Dnes už víme, že ani v tomto sportu není nouze o podrazy a manipulaci a jsme ponaučeni vše důkladně kontrolovat. Nyní už i s určitým časovým odstupem bereme vše s nadhledem. Tato okrsková soutěž pro nás nemá takový význam jako jiné pohárovky, na kterých můžeme poměřit síly s adekvátními soupeři. Soutěží máme před sebou ještě dost.

Poslední útok si zaběhly naše holky s poměrně omlazenou sestavou. Každopádně nezkušenost těchto nových závodnic nebyla vůbec znát a holkám se povedl pěkný útok na jistotu v čase 34,84s. Tuto disciplínu i díky nezdarům soupeřek vyhrály a měly i solidní náskok do běhu na 100 metrů.

Zde ovšem nezaváhaly a opět podaly solidní výkony a i tuto disciplínu vyhrály. Součet 3 nejlepších časů byl 76,01s. Celkově tak s přehledem ovládly svou kategorii a konečně se jim podařilo zvítězit. V letošním roce tedy vše zatím nasvědčuje tomu, že se opět posunuly dále a mají  výbornou formu. Navíc mají ambice jezdit i některé závody Brdské ligy.

Děkujeme pořadatelům za zajímavou soutěž plnou zvratů a těšíme na poměření sil při jiné, ne tak vyhrocené příležitosti.

 

Celkové výsledky:

Muži

1. místo - SDH Zduchovice "B" (25,27s + 68,39s)

2. místo - SDH Zduchovice "A" (27,06s + 70,71s)

3. místo - SDH Velká (27,72s + 71,89s)

 

Ženy

1. místo -  SDH Hrachov (34,84s + 76,01s)

2. místo - SDH Zduchovice (59,59s + 89,36s)

3. místo - SDH Velká (94,37s + 83,??s)

 

Muži + 35 let

1. místo - SDH Zduchovice (27,07s)

2. místo - SDH Hrachov (31,13s)

3. místo - SDH Velká (31,75s)