Běh hasičů do Svatohorských schodů 2012

V sobotu 22.9. 2012 se konal již 5. ročník, stále populárnějšího a prestižnějšího závodu hasičů v běhu do Svatohorských schodů. Tato soutěž je otevřena jak dobrovolným, tak profesionálním hasičům a hasičkám. Do letošního ročníku jsme nasadili mužskou i ženskou dvojici. Celkem se tohoto již 5. ročníku zúčastnilo rekordních 11 dvojic žen a 53 dvojic mužů. V mužské kategorii přijeli v letošním roce změřit síly se sbory dobvolných hasičů i 4 dvojice profesionálních hasičů (HZS Vlašim, HZS Tábor, HZS Praha, HZS Stará Boleslav/Roztoky u Prahy) a nevedli si špatně, i když nakonec na nejvyšších dvou příčkách byli favorité z SDH.

V můžské kategorii nás reprezentovali opět po loňské pauze Jiří Hájek a Dominik Peška, ovšem moc se jim nedařilo a bylo znát, že poněkud podcenili přípravu. Čas byl nakonec o půl minuty horší než při jejich polsedním startu v roce 2010. Celkový čas 5:21,96s stačil tentokrát pouze na 26. místo. I tak je to ale úspěch v tomto náročném závodě.

V ženské kategorii nás reprezentovala sloučená dvojice, kterou tvořila naše Kristýna Samková a Kristýna Mužíková z SDH Holšiny. Holky to skvěle rozběhly, ale ke konci už docházely síly a nakonec z toho bylo smolné, ale i tak velice solidní 4. místo. Od bronzové medaile je dělily jen 3 vteřiny. Celkový čas byl tedy 5:51,92s. Doufejme, že v příští roce se zvládnou ještě lépe připravit a ta bedna se povede.

Celkově hodnotíme závod jako vždy velice kladně a těšíme se na další ročník.

 

Celkové výsledky:

Muži:

1. místo - SDH Starý Rožmitál - 3:39,47s

2. místo - SDH Turkovice - 3:49,93s

3. místo - HZS Vlašim - 3:53,16s

Ženy:

1. místo - SDH Křešín - 5:24,43s

2. místo - SDH Třebsko - 5:29,74s

3. místo - SDH Dubno - 5:48,03s

 

Komentáře (0)add
Napiš komentář
menší | větší

security image
Opiš zobrazené písmena


busy