Zduchovice - 1.9. 2012

V sobotu 1.9. jsme se rozhodli vyrazit na každoroční a poněkud netradiční soutěž na Zduchovic. Tuto zřejmě poslední letošní akci jsme si chtěli tak jako v minulých letech maximálně užít, ale zároveň jsme chtěli letošní již tak úspěšnou sezónu zakončit vítězstvím. Tentokrát to vypadalo, že se opět poskládá i celé dívčí družstvo. Bohužel se to nepotvrdilo a my museli před soutěží žádat výjimku, kterou nám kluci ze Zduchovic povolili a tak mohli běžet za holky i dva chlapi. I v letošním roce se sem sjelo poměrně hodně týmů, které jsme znali již z předchozích let. V mužské kategorii bojovalo 12 týmů a v ženské 4 týmy.

 

Soutěž je zajímavá způsobem provedení, jelikož muži běhají "po staru" z bedny, do které si předtím musí každé družstvo naskládat veškerý materiál. Pouze mašina je připravená na základně. Holky mají své pokusy běžně ze základny. Soutěží se dvoukolově se sčítáním časů na 2B, plechovkové terče a stopky.

První šly na věc naše holky, které očekávaly, že s mužskou výpomocí by se jim mohlo zadařit. Což by na druhou stranu nebylo fér vůči ostatním kompletním dívčím družstvům. V prvním kole jim vše ale pěkně klaplo a byl z toho pěkný čas 24,03s. Ve druhém kole, které absolvovaly ihned po doběhnutí všech družstev na konci prvního kola kvůli nutnému odjezdu některých závodnic do pracovního procesu, se už tolik nedařilo, jelikož se jim zamotalo béčko a uzlem voda prostě neprošla. Po menším zápasení se uzel podařilo rozmotat, ale výsledný čas 44,19s nedával moc šancí na úspěch. Ovšem i další dívčí družstva dělala chyby a tak našim holkám stačil součet časů na krásné 2. místo. Takže z jejich pohledu určitě zdařile zakončená sezóna.

V mužské kategorii jsme se chtěli v letošním roce poprat o přední příčky, i když jsme očekávali, že když se této formě soutěže věnujeme jen jednou ročně a bez přípravy, bude to hodně těžké. Šli jsme tak nějak na pohodu a jistotu a s překvapením jsme zjistili pěkný čas 30,84s. Tento čas se tedy nakonec stal i nejlepším výkonem prvního kola, takže nadějný začátek a pěkná výchozí pozice do kola druhého. Ve druhém kole předvedlo mnoho družstev pěkné časy a vylepšení z prvního kola. My jsme tedy museli potvrdit také výkon z prvního kola a to se nakonec podařilo s časem 31,28s. Po součtu časů z toho bylo krásné 1. místo. Takže i pro nás skvělé zakončení již tak úspěšné sezóny. I když je možné, že se třeba ještě k nějaké soutěži letos přemluvíme.

Tato sezóna pro nás tedy byla zlomová a nám se podařilo konenčně vyhrát a ne jednou. Holky si na své premiérové vítězství musí počkat do další sezóny.

 

Celkové výsledky:

Muži:

1. místo - SDH Hrachov

2. místo - SDH Jelence

3. místo - SDH Dolní Hbity "B"

 

Ženy:

1. místo - SDH Velká

2. místo - SDH Hrachov

3. místo - SDH Zduchovice

 

Děkujeme pořadatelům za pěkně uspořádanou soutěž a velice hodnotné ceny, rozhodčím za jejich výkony a těšíme se opět za rok.

Komentáře (0)add
Napiš komentář
menší | větší

security image
Opiš zobrazené písmena


busy