Noční soutěž Mokřice - 25.8. 2012

Poslední srpnovou sobotu jsme se opět po delší pauze rozhodli využít a vyrazili i s dívčím družstvem na vyhlášenou noční soutěž do Mokřice, na tzv. "šikmou plochu". A opět se nám dařilo. Na tuto soutěž jsme dorazili již skoro za tmy a mezi posledními sbory, ale alespoň jsme nemuseli čekat jako vždy. Překvapila nás hojná účast a především sbory, které dorazily z opravdu pěkné dálky (např. Sloup u Davle apod.). Měli jsme tak opět možnost poznat nové týmy a poměřit s nimi své síly.

Po povinném nástupu a rozlosování jsme teprve pořádně zjistili jak velká konkurence se zde sešla. Upřímně ani jedno z našich družstev před samotnou soutěží nepočítalo s pohárovým umístěním. Vždyť zde závodilo několik známých a silných družstev se zkušenostmi z Brdské ligy, MČR atd.

Mezi muži přijelo bojovat solidních 15 družstev a mezi ženami 6 sborů.

I když to nevypadalo úplně dobře s počasím, pořadatelé se rozhodli, že se pojede dvoukolově se sčítáním obou časů a v případě že by se počasí natolik zhoršilo, absolvovalo by se pouze jedno měřené kolo. Nakonec počasí vydrželo a všechna družstva tak měla možnost zaběhnout obě kola. Soutěž probíhala standartně na 2B a pěkné podsvícené sklopkové terče. Jen díky omezenému prostoru se běhalo z jedné základny a navíc se startem proti základně (start zády k terčům). Nicméně se s tím většina družstev popasovala dobře.

Mezi muži jsme byli po prvním kole překvapivě na pěkném 4. místě s minimálním odstupem od druhého místa, s časem 21,28s. Naše holky, které měly poměrně složitě poskládanou sestavu zaběhly i po menších komplikacích na trati čas 35,13s. Tento čas jim tedy po prvním kole stačil na průběžné 4. místo.

Do druhého kola jsme šli s tím, že nemáme co ztratit a pokud chceme ohrozit týmy před sebou, musí vše klapnout jak má. Nakonec to ovšem nebylo úplně potřeba. Favorité ve druhém kole nepotvrdili a propadali se. Nám tak stačilo zopakovat čas z prvního kola. Což se podařilo dokonce i s menším zlepšením na 19,87s a rázem jsme byli na krásném a pro nás nečekaném 2. místě. Díky vysokému startovnímu číslu (15) jsme tušili, že by to na bednu mělo stačit. A to se i po doběhnutí všech sborů potvrdilo a my mohli slavit 2. místo.

Holky měly svou pozici stíženou dobrými výkony favoritek, které narozdíl od mužů své útoky v prvních kolech potvrdily i v kole druhém. Holkám to tedy i přes vylepšení času na 32,45s stačilo až na 5. místo.

Byl to velice vydařený závod v krásném prostřední a na skvěle připravené trati, navíc s úžasnou konkurencí, která zaručovala napínavost závodů až do samotného konce. Tímto děkujeme pořadatelům a rozhodčím za jejich práci a těšíme se v příštím roce.

 

Celkové výsledky:

Muži:

1. místo - SDH Sestrouň

2. místo -  SDH Hrachov

3. místo - SDH Budínek

 

Ženy:

1. místo - SDH Petrovice

2. místo - SDH Smrkov

3. místo - SDH Počepice

Komentáře (0)add
Napiš komentář
menší | větší

security image
Opiš zobrazené písmena


busy