Rosovice - 30.6. 2012

Další ze soutěží, kterou jsme se vybrali v našem kalendáři a kam se nám opět podařilo poskládat i ženské družstvo byla naše oblíbená soutěž v Rosovicích. Vždyť jsme si zde loni vytvořili nový osobáček a navíc jsme zde získali jeden z našich prvních pohárů. Letošní očekávání tedy bylo jasné. Opět se umístit na bedně a minimálně obhájit třetí místo. Ovšem po příjezdu na místo jsme zjistili, že s podobným odhodláním jsme nepřijeli sami. Nově se této uzavřené soutěže zúčastnili i kluci z SDH Dolní Hbity, kteří jdou v poslední době hodně výkonostně nahoru. Po vyložení nákladu a přípravě naší základny jsme netrpělivě očekávali příjezd dalších družstev. Žádné další překvapení se nekonalo a dorazily jen nám dobře známé sbory z předchozích ročníků.

Po nástupu a rozlosování jsme měli dostatek času na přípravu náčíní a především sledování konkurenčních družstev a jejich výkonů. Vylosovali jsme si startovní číslo 8 a naše holky dokonce strategicky výhodné poslední číslo 12. Celkově na tuto soutěž v úmorném vedru dorazilo 5 družstev žen a 7 družstev mužů. Po našich výkonech na předchozích soutěžích jsme si docela věřili i na tuto, ovšem konkurence byla hodně veliká. U holek jsme věřili, že už konečně prolomí smůlu a vybojují pěkné pohárové umístění. Jenže vše nedopadlo jak se z počátku zdálo. Jinak jako každý rok se zde organizátoři opravdu snažili a připravili velice dobré soutěžní podmínky včetně elektronické časomíry a sklopkových terčů. Systém soutěže byl také stejný - soutěžilo se na široké hadice (2xB + 4xC) a počítá se rychlejší čas.

První na řadu jsme šli tedy my. Na této soutěži jsme si poprvé vyzkoušeli zcela nový systém složení základny. A nebyla to špatná volba. Útok se nám podařil po menších komplikacích v docela dobrém čase 19,66s a věděli jsme, že máme ještě rezervy. Po prvním kole jsme tedy byli na průběžném 2. místě. Ovšem i tak nám bylo jasné, že se musíme zlepšit. Vždyť favorité měli neplatné pokusy a dalo se očekávat, že tento náš čas bez větších problémů pokoří.

Na svůj pokus šly jako poslední družstvo prvního kola i naše holky s výpomocí levé proudařky z SDH Suchodol (děkujeme za pomoc). Na této soutěži jsme se poprvé rozhodli svěřit mašinu do rukou naší nové strojnice. I když se jednalo o její první ostrý start na tomto postu, porvala se s tím statečně, ale velice opatrně. Čas 28,41s ovšem při konkurenci jiných družstev neměl šanci na úspěch. Každopádně do druhého kola již bylo odhodlání a chuť daleko větší. Navíc odpadla i nervozita.

Takže když to shrnu, tak po prvním kole byly holky na průběžném krásném 2. místě, ale i zde největší favoritky zaváhaly.

Druhé kolo se rozjelo bez přestávky a skoro všechna družstva zaznamenala zlepšující se výkony a my i holky se propadaly pořadím. Takže pokud jsme chtěli obhájit loňské umístění, museli jsme se zlepšit. A to se nakonec povedlo, díky skvělému "zadku" nám vše klaplo jak jsme si vždy přáli a podařilo se nám srazit terče v pro nás rekorním čase 17,47s!!! A rázem jsme překonali všechny největší favority a ocitli se na prvním místě.

Zřejmě tento výkon nakopnul i naše holky, které předvedly parádní útok, kdy i jim vše klaplo jak mělo až na pravý proud. Holky doběhly vše včas a v klidu až k čáře, ovšem z nepochopitelných důvodů naše pravá proudařka zůstala stát a následný tlak proudu vody v hadici jí odhodil a šance na dobrý čas byla fuč. Nechci nijak odhadovat, ale pokud by se jí podařilo sestříknout terč, byl by to čas na rozmezí 19 a 20 vteřin, takže krásný osobáček. Nicméně výsledný reálný čas byl 27,77s. Takže i po této chybě vylepšení původního času z prvního kola, ale propad v celkovém pořadí až na 4. místo. Doufáme, že tento útok je ponaučením pro příště.

 

Celkové výsledky:

Ženy:

1. místo - SDH Suchodol (29,51s, 21,20s)

2. místo - SDH Holšiny (22,30, 21,27s)

3. místo - SDH Rosovice (N, 24,45s)

4. místo - SDH Hrachov (28,41s, 27,77s)

 

Muži:

1. místo - SDH Hrachov (19,66s, 17,47s)

2. místo - SDH Kotenčice (17,96s, 21,14s)

3. místo - SDH Dolní Hbity (N, 18,30s)

 

Ještě jednou děkujeme pořadatelům za skvěle připravenou soutěž a těšíme se opět v příštím roce.

Komentáře (0)add
Napiš komentář
menší | větší

security image
Opiš zobrazené písmena


busy