Mokřice - 23.6. 2012

Za parného počasí, v sobotu 23.6. jsme se společně s holkama vydali na další ze soutěží. Tentokrát padla volba na trošku netradiční soutěž na "šikmé ploše" v Mokřici. Na tuto soutěž jsme byli namotivováni díky úspěchům v okrsku. Ovšem hned po příjezdu jsme zjistili, že to tady nebude lehké. Mezi konkurenčními sbory jsme se s polovinou znali z předchozích soutěží, ale zbytek startovního pole pro nás byl novinkou, takže jsme vůbec nevěděli co nás čeká, nicméně jsme do všeho museli jít naplno. Holky na tom byly podobně, navíc měly menší nevýhodu v pozměněné sestavě.

Po povinném nástupu a rozlosování šla nejprve na věc dětská družstva do 15 let, kterých se sem každoročně sjede opravdu dost. V letošním roce dorazilo dokonce 6 družstev. V této kategorii vyhrály děti z Kojetína (mladší děti), na druhém místě opět Kojetín (starší děti) a 3. místo obsadily domácí z Mokřice.

Poté následovaly družstva žen podle standartních pravidel, 2x"B" a 4x"C" hadice a časy z obou pokusů se sčítají. Ze sčítání časů máme vždy respekt, jelikož se nám z pravidla nedaří držet vyrovnané výkonu v obou kolech. Potěšila nás alespoň velice dobrá technika a připravenost místních organizátorů, kteří tuto soutěž připravují opravdu profesionálně včetně elektrické časomíry, sklopkových terčů a luxusních cen pro vítěze.

O zrádnostech Mokřické šikmé plochy se hned v prvním útoku přesvědčily naše holky. Náš strojník bohužel podklouzl se savicí a holkám se tak nepodařilo dobře a včas nabrat. Nicméně útok se musel dokončit za každou cenu. I tak ovšem výsledný čas naznačoval, že zde skončily veškeré naděje na úspěch. Čas z prvního kola byl 77,09s. Do druhého kola tak šly holky s čistou hlavou a mohly si vyzkoušet tento pokus tréninkově. Druhý pokus tedy také nebyl 100% vydařený, ovšem výsledný čas 28,77s nebyl k zahození. Pokud by se tedy počítal rychlejší čas, bylo by z toho pěkné 3. místo. Ale jelikož jsou pravidla a sčítání časů neúprosné, celkově si naše holky se součtem 105,86s odvezly 6. místo ze 7 startujících družstev.

Po nepříliš vydařených pokusech našich holek jsme šli na řadu my s očekáváním vylepšení předešlých výkonů. První pokus byl velice opatrný a tím pádem i nevydařený, jelikož se nám na proudech nepodařilo dostatečně roztáhnout hadice a doběhnout až k cílové čáře. Sestřik byl tedy hodně z dálky, ovšem i tak nebyl výsledný čas 26,29s k zahození. Po prvním kole jsme si také mohli udělat představu o výkonnosti pro nás dosud neznámých družstev. Průběžně tedy vedli kluci z Budínku s velice kvalitním časem 18,33s. Na druhém místě po prvním kole byli domácí z Mokřice "A" a třetí místo zatím drželi pro nás neznámí borci z Obděnic. Za tým ze Sedlčan, které byly průběžně na 4. místě jsme běželi oba proudy my. Naše družstvo se po prvním kole drželo na 6. místě z celkových 11 startujících. Taktika pro druhé kolo byla jasná. Musíme za každou cenu zaběhnout maximum, pokud chceme pomýšlet na umístění na "bedně". To se nakonec podařilo a čas ve druhé kole jsme si vylepšili na pěkných 19,59s. Budínku se podařilo v obou kolech udržet totožné časy a s výkonem 20,93s jsme měli jasné vítěze. Domácímu týmu z Mokřice "A", které byly průběžně na druhém místě se druhý útok nevyvedl podle představ a dokončili ho s časem 28,56s. Další z favoritů po prvním kole, kluci z Obděnic nepředvedli špatný výkon, ovšem s časem 25,16s se nám také propadali výsledkovou listinou. Poslední, kdo mohl zamíchat pořadím byli kluci ze Sedlčan, kteří zde v loňském roce vyhráli. Jelikož jsme klukům pomohli i ve druhém kole a zaběhli jim oba proudy opět na plno, byl z toho čas 19,41s.

Po druhém kole bylo pořadí hodně zamíchané a tak jsme začali počítat a sčítat všechny výkonu. Nakonec jsme s radostí zjistili, že se nám podařilo urvat pro nás krásné 3. místo s celkovým časem 45,88s. Po krátké době jsme si tak mohli opět vychutnat pohárové umístění a chuť sektu.

 

Celkové výsledky:

Děti:

1. místo - SDH Kojetín ml.

2. místo - SDH Kojetín st.

3. místo - SDH Mokřice

 

Ženy:

1. místo - SDH Kojetín - 58,46s (27,13s + 31,33s)

2. místo - SDH Obory - 63,18s (36,06s + 27,15s)

3. místo - SDH Mokřice - 63,31s (32,61s + 30,70s)

6. místo - SDH Hrachov - 105,86s (77,09s + 28,77s)

 

Muži:

1. místo - SDH Budínek - 39,26s (18,33s + 20,93)

2. místo - SDH Sedlčany - 43,76s (24,35s + 19,41s)

3. místo - SDH Hrachov - 45,88s (26,29s + 19,59s)

 

Další výsledky a fotografie jsou v galerii.

Děkujeme pořadatelům za perfektní soutěž a těšíme se na noční soutěž, která se zde ještě letos koná.

Komentáře (0)add
Napiš komentář
menší | větší

security image
Opiš zobrazené písmena


busy