Okrsková soutěž - Velká 2.6. 2012

A JE TO DOMA!!! Konečně se nám vše podařilo jak mělo a nám se podařilo získat své první vítězství na naší okrskové soutěži. Paradoxní je fakt, že se nám to podařilo na stejném místě, kde jsme v roce 2008 absolvovali svůj vůbec první závod. Celkově byl letošní okrsek, který pořádali kamarádi hasiči z SDH Velká rekordní. Na startovní listině totiž bylo 11 týmů + mimo soutěžní tým dětí. 3 družstva byla v ženské kategorii, 4 v mužské a 4 v mužské nad 35 let. Na tuto soutěž se nám podařilo poskládat mimo mužského a ženského družstva i naší starou gardu nad 35 let. Pro některé to bylo vzpomínkové na poslední závody, které absolvovali cca před 25 lety, pro jiné úplně první zkušenost. A výsledek byl skvělý. Sice za sebou již měli jeden společný trénink, ale nervozita a atmosféra závodů je s tréninkem nesrovnatelná. Navíc když na vše máte pouze jeden pokus. Po skvělém nabrání vody nám sice na malý okamžik vykoukl košík z vody, ale voda šla pěkně dále. Veškeré spoje byly rychlé a vypadalo to na povedený útok. Ovšem pak nastal menší problém se zamotanou hadicí a díky tomu došlo ke ztrátě. Kvůli tomuto menšímu technickému problému a díky letošním velice vyrovnaným výkonům v této kategorii z toho bylo nakonec krásné 3. místo s časem (38,58s). Ovšem tato kategorie byla na plánu dne až jako poslední, tak zpět na začátek.

 

Po úvodním nástupu šly na věc holky a 100 m překážek. Naše holky se této disciplíny zhostily statečně a i díky nezdarům opor u ostatních družstev se po této disciplíně vyhouply na první místo s luxusním náskokem 15 vteřin na druhé (a abych nezapomněl, letos se opět závodilo mimo pravidla formou sčítání časů). Takže útok měl být pro naše holky pouze "na jistotu" a první místo mělo být v kapse. Jenže jak to tak ve sportu bývá, nic není 100% jisté a tentokrát to zazdil náš strojník, který si to s holkama občas zaběhne. Prostě a jednoduše je "utopil" a z půlky dráhy se opravdu natříkat nedá. Takže nastal menší chaos, poté natahování hadic... a čas byl prostě fuč. Holkám tedy zbyly jen oči pro pláč a na strojníka se sesypala dávka kritiky i od konkurenčních družstev. Nakonec po součtu časů z toho bylo i tak pěkné 2. místo (73,84s + 59,72s).

Na řadu jsme šli my muži a samozřejmě opět naší neoblíbenou disciplínou, během na 100 m překážek. Jenže letos se nám to povedlo jako nikdy, vše vyšlo jak mělo a i když bylo pár drobných chyb, povedlo se nám tuto disciplínu vyhrát (68,82s). Po tomto výkonu jsme si uvědomovali, že toto postavení nesmíme ztratit a potvrdit roli favoritů i v útoku. A to se nakonec podařilo, i když podmínky pro útok také nebyly úplně standartní a spíše nahrávaly do karet domácím družstvům. Vše nám vyšlo skvěle a byl z toho čas (20,64s). Takže si konečně po dlouhých letech odvážíme 1. místo. Vlastně jsme zde získali celou sérii pohárů - 1. místo muži, 2. místo ženy a 3. místo muži nad 35 let. K tomu ještě pohár pro nejlepší překážkářku a nejlepšího překážkáře + putovní pohár. Docela slušný výkon.

Všem se nám zde líbilo a když se daří, je hned atmosféra v týmu lepší. Už se těšíme na další soutěže a jsme rádi, že i naše stará garda se rozhodla pro další závod.

 

Celkové výsledky:

Ženy:

1. místo - SDH Velká (88,41s + 30,77s)

2. místo - SDH Hrachov (73,84s + 59,72s)

3. místo - SDH Zduchovice (95,21s + N)

 

Muži:

1. místo - SDH Hrachov (68,82s + 20,64s)

2. místo - SDH Velká (73,58s + 25,96s)

3. místo - SDH Zduchovice "B" (83,16s + 30,10s)

4. místo - SDH Zduchovice "A" (86,65s + 34,41s)

 

Muži nad 35 let:

1. místo - SDH Velká (33,56s)

2. místo - SDH Zduchovice (34,01s)

3. místo - SDH Hrachov (38,58s)

4. místo - SDH Kamýk nad Vltavou (55,59s)

 

Komentáře (0)add
Napiš komentář
menší | větší

security image
Opiš zobrazené písmena


busy