Zhodnocení sezóny 2011

Loňská sezóna pro nás byla velice významným mezníkem, jelikož jsme do ní vstupovali s novou, výkonnou mašinou. Otázkou ovšem zůstávalo, jak se s touto změnou popasujeme a jestli tato změna bude opravdu znatelná.

Bohužel jsme oproti předchozím rokům vynechali jednu ze soutěží a tak naším prvním ostrým stratem bylo až okrskové kolo. Nicméně abych nepředbíhal, tak první soutěž roku absolvovala děvčata v Horních Hbitech (25.5. 2011). Jednalo se o stále populárnější noční pohárovku, která je každoročně rozdělena do kategorií podle obsahu strojů. Naše holky vyrazily se slabší PS 12 a mohly se zde připravit a natrénovat na připravované okrskové kolo a navíc porovnat síly s družstvem SDH Velká, které je největším konkurentem i na soutěžích mimo okrsek. Nakonec po menších komplikacích si naše holky odvezly 4. místo a holky z Velké byly 2.

 

Pořádání okrskové soutěže (4.6. 2011) se tentokrát ujalo družstvo SDH Drážkov. Jak již bylo zmíněno výše, pro mužské družstvo to byla vůbec první ostrá zkouška v této sezóně, navíc s novou mašinou. Nakonec na fotbalové hřiště do Drážkova dorazilo rekordních 11 družstev (celkem 4 družstva si přivezli ze Zduchovic (muži "A" + "B", ženy, muži +35 let), dále Hrachov (muži, ženy), Velká (muži, ženy, muži +35 let), Drážkov (muži +35 let), Kamýk nad Vltavou (muži +35 let). Po první, pro nás neoblíbené disciplíně (100m překážek) jsme se mezi muži ocitli na průběžném posledním (4.) místě. Děvčata se s touto úvodní disciplínou poprala statečně a byly na průběžném 2. místě. Po kratší přestávce a úpravě drah jsme se připravovali na královskou disciplínu – požární útok. Plni očekávání co předvedeme s novým strojem jsme se připravili ke startu, ovšem mašina ne a ne naskočit (začátečnická nervozita strojníka). Nicméně vše se podařilo na poslední chvíli napravit a po docela vydařeném útoku z toho byl nejlepší čas dne a náš nový osobáček – 21,52s. Díky tomu jsme se probojovali na celkové 2. místo. Holkám se útok moc nevyvedl a po problémech s mašinou z toho bylo nakonec celkově 3. místo. I tak to byla dobrý vstup do sezóny.

Dalším zastavením, tentokrát jen pro mužské družstvo, byla již standardní soutěž v Rosovicích (25.6. 2011). Plni očekávání, jak nám to s novou mašinou půjde na pohárovce, kam každoročně jezdí velice silné týmy jsme se připravovali k našemu prvnímu útoku. Konkurence byla také slušná, i když přijelo jen 7 mužských týmů. Po prvním kole jsme si vylepšili osobáček na skvělých 19,85s a průběžně jsme okupovali 2. místo. Jenže bylo před námi ještě kolo druhé. Zde se nám útok technicky nepovedl a bylo z toho „N“. A nám nezbývalo než jen čekat co předvedou ostatní. Hned první útok po nás měl čas 19,81s a my se o vlásek ocitli na 3. místě. Další týmy již zlepšení nepředvedli a tak si odvážíme další pohárové umístění.

Jednou z pro nás nových soutěží bylo klání "O pohár starostů obce a SDH Čím" (5.7. 2011), kam vyrazilo opět pouze mužské družstvo. Jedná se o soutěž, kde je jeden z útoků prováděn poměrně vtipným způsobem. Druhý z útoků je již klasický. Tato soutěž byla pro nás úplnou novinkou a tak se nedalo očekávat výrazné umístění, navíc při konkurenci 13 týmů mužů. Celkově z toho tedy po součtu obou útoků bylo až 10. místo.

V našem napnutém programu byla další zastávkou pro nás oblíbená soutěž v Hřiměždicích (9.7. 2011), kam jsme jeli jak jinak, pouze v mužské a i tak neúplné sestavě.

Tuto soutěž máme oblíbenou, ale nikdy se nám zde příliš nedařilo. Doufali jsme tedy, že s novým strojem budeme mít šanci uspět. Po prvním kole jsme s časem 28,00s (nástřiky) okupovali průběžné, přijatelné 6. místo (ze 17 týmů mužů) a těšili na druhý útok, kde jsme chtěli atakovat umístění na bedně. Bohužel nás opět zklamala technika, tentokrát to nezvládla jedna ze savic. Bylo po všech nadějích a nám se tak do celkové tabulky počítal čas z prvního útoku. To pro nás znamenalo propad až na celkové 11. místo.

V letošním roce jsme se odhodlali vyrazit na druhou, pro nás novou soutěž do vzdálenější Staré Huti (13.8. 2011) a po delší době opět v plné síle včetně holek. Jelikož jsme nevěděli co nás zde čeká, byly počáteční dojmy smíšené. Nakonec se soutěž ukázala být perfektní ve všech směrech.

I díky vyšším startovním číslům jsme mohli vidět co předvádí konkurence a s čím musíme počítat. Holky se na tuto soutěž odvážily poprvé s novou mašinou. První útok se jim moc nepodařil (30,58s), ale útokem ve druhém kole (27,37s) se trošku polepšily. Každopádně jsou zde ještě rezervy, které ale mohly využít v dalších soutěžích.

Nám se až nečekaně dobře podařil první útok a nevěřícně jsme shlíželi k časomíře. Byl z toho výsledný čas 18,75s a po prvním kole průběžné vedení, nádhera. Ve druhém kole se před nás dostali kluci z SDH Lhotka s časem 18,62s. Pak to zkoušeli i kluci z SDH Budínek (18,76s), ale nepodařilo se, i když jen o fous. Ale to je kouzlo elektronického měření. Nám se bohužel již nepodařilo vylepšit čas z prvního útoku, ale i druhý čas 19,29s nebyl špatný. Celkem si tedy odvážíme 2. místo mezi muži a 4. místo vybojovaly naše holky.

Předposlední soutěží pro naši neúplnou mužskou sestavu byla soutěž v Nové Vsi pod Pleší (3.9. 2011). Co se týče počtu mužstev, tak velice zajímavá a silná soutěž (16 týmů mužů). Systém byl podobný jako u soutěže v Čímy, takže si část naší výpravy věřila. A povedlo se. Celkově si odvážíme další pohár, tentokrát za 3. místo a to chyběl tentokrát jen vlásek k dotažení se na druhé Sedlčany.

Na poslední soutěž roku 2011 jsme vyjeli do Zduchovic (10.9. 2011) a po dlouhé době opět včetně holek. Soutěž je specifická díky útokům z bedny, což moc nemusíme a během roku nijak netrénujeme. Holky to mají usnadněné, jelikož běhají standardním způsobem.

Nakonec jsme byli docela překvapeni, jelikož z toho bylo celkově 3. místo a holky s novou mašinou opět předvedly zlepšující výkony a vylepšení osobáčku na solidní čas 23,28s. Díky tomu se posunuly na celkové 2. místo.

V tomto roce si naše holky zaběhly již pověstný extrémní závod do Svatohorských schodů (17.9. 2011) a předvedly se v dobrém světle. Do tohoto závodu se odhodlalo 8 ženských dvojic, včetně té naší. Holkám se podařilo zaběhnout čas pod 6 minut a bylo z toho tedy pěkné 5. místo.

Pokud bych měl tedy tuto sezónu shrnout, byla pro nás zlomová. Začali jsme poznávat jaké to je umisťovat se na bedně. Zaznamenali jsme vylepšení osobních rekordů (muži – 18,75s; ženy 23,28s). Doufejme, že nás podobné výsledky budou provázet i v sezóně 2012.

Komentáře (0)add
Napiš komentář
menší | větší

security image
Opiš zobrazené písmena


busy