Běh hasičů do Svatohorských schodů 2011

V sobotu, 17. 9. 2011 se konal ve městě Příbram již 4. ročník závodu v běhu dvoučlenných družstev profesionálních a dobrovolných hasičů do Svatohorských schodů. I naši hasiči mají po této sobotě za sebou další účast v závodě, ve kterém vzpomínají na mohutný požár areálu Svaté Hory z dubna 1978. V závodě nazvaném Běh hasičů do Svatohorských schodů na vlastní kůži a v plné výzbroji mohli vyzkoušet, jaké to asi tenkrát mohlo být.
Už v ranních hodinách se dvojice dívek Kateřina Kytýrová a Kristýna Samková (bohužel letos bez mužského zastoupení v soutěži )… vypravily pokořit Sv. horu s počtem cca 315 schodů, délkou trati cca 550 m a s převýšením 80 m. Všechny dvojice bez rozdílu musely běžet v hasičském stejnokroji, v obuvi určené do zásahu, v zásahové přilbě a muži navíc na zádech s dýchacím přístrojem o váze 12 kg. Zdá se, že tento závod je rok od roku populárnější a ukazuje na to i počet přihlášených dvojic pro tento rok. Neuvěřitelných 62 dvojic se odhodlalo na tento závod přihlásit, ačkoliv někteří to nemají tak blízko. Největšího zastoupení ze všech zúčastněných dvojic měl i letos Středočeský kraj, závodníci však přijeli také z Prahy, z Jihočeského a Plzeňského kraje. Na startu se tedy objevilo 49 soutěžních dvojic mužů a 8 dvojic žen, tedy 98 mužů a 16 žen, celkem 114 soutěžících z původně přihlášených 118 osob.
Po vyzvednutí startovního čísla 10 začala děvčatům narůstat nervozita. Závod to nebyl pro nikoho ze soutěžících nikterak jednoduchý, během dne se neustále zlepšovalo počasí, bylo větší teplo a v cíli na Svaté hoře toho měl každý dost. Organizátoři byli ovšem velmi dobře připravení a bylo zajištěno velmi dobré ošetření rychlým zákrokem zdravotnického týmu.
SDH Hrachov ženy se umístily na 5. místě s časem 5:56.20. A jako úspěch berou i to, že si to zkusily, vyběhly a trať zdolaly. Letos se to podařilo všem. Třeba příští rok bude umístění lepší, je však potřeba se připravovat.
Na prvním místě v kategorii ženy bylo SDH Třebsko s časem 5:32.94, na druhém SDH Křešín s časem 5:35.60 a na třetím SDH Čenkov s časem 5:41.81.
V kategorii muži bylo první SDH Starý Rožmitál s novým rekordem pod 4 minuty a to s časem 3:59.73, na druhím místě SDH Třebsko s časem 4:03.11 a na třetím místě SDH Turkovice s časem 4:18.63.
Na závěr závodu se konala soutěž pro radost a na odlehčení v Heroldobraní. Vyhrát však mohla pouze jediná dvojice z přihlášených hasičů, která "doválela" sud naplněný vodou po vyznačené trase v nejlepším čase. Vítězem se stala dvojice z SDH Katusice.
Příští rok snad bude SDH Hrachov reprezentovat dvojice můžů i dvojice žen.

Komentáře (0)add
Napiš komentář
menší | větší

security image
Opiš zobrazené písmena


busy