Zduchovice - 10.9. 2011

I v letošním roce jsme vyrazili na soutěž O pohár starosty obce Zduchovice. Tato soutěž je oproti většině ostatních rozdílná především z hlediska způsobu provedení útoku. Zde totiž mužská družstva běží svůj útok z bedny. Ženy provádí svůj útok běžně přímo ze základny. Běhalo se na široké hadice 2B + 4C a terče - plechovky. Tak jako na posledních pár soutěžích, jsme vyrazili opět jak muži, tak ženy a plni očekávání jsme se na tuto soutěž moc těšili. Vždyť jsme také doufali v umístění na předních místech jak mezi ženami, tak muži. Ovšem věděli jsme, že to bude velice těžké, jelikož tento způsob útoku po celý rok netrénujeme a ani na jiných soutěžích se s ním nesetkáváme.

Této soutěže jsme se nakonec zúčastnili v oslabení. U mužů chyběl "pravý proud" (Filip Wágner) kvůli zranění, které ho zřejmě postaví mimo hru až do konce sezóny, dále chyběl "spoj savic" (Jakub Wágner). Opět jsme tedy využili výpomoc kluků z SDH Kotenčice, takže opět díky! I naše holky byly v oslabení, konkrétně o "béčkařku" (Lucku Čedíkovou). Zde ji skvěle zastoupila reprezentantka pozdějších vítězek z SDH Velká, takže taky moc díky!

Po losování šli na věc nejprve muži. Po menších problémech z toho byl čas 37,44s a po 1. kole útoků z toho bylo průběžné 4. místo, takže vcelku dobré umístění pro druhé kolo. V mužské kategorii ovládli první kolo domácí muži z SDH Zduchovice "A" s časem 34,66s. Po mužích šly na věc naše holky, kterým se prvním útok příliš nepovedl a nakonec z toho bylo tedy po 1. kole průběžné 5. místo. V ženách ovládly první kolo holky z SDH Velká 28,22s.

Ve druhém kole naši muži bohužel nezaznamenali tolik potřebné zlepšení a nakonec z toho byl čas 39,09s, takže jsme se už pomalu loučili s možným pěkným umístěním. Ovšem po doběhu všech mužských družstvech jsme byli příjemně překvapeni, že náš celkový čas nakonec stačil na 3. místo!!! Propady časů v druhém kole totiž zaznamenalo více družstev.

U žen to bylo obdobné, naše holky šly do druhého kola s tím, že již neohrozí první trojku, ovšem díky skvělému útoku (nejlepší útok dne) a vylepšenému osobáku v čase 23,28s z toho bylo po součtu časů celkové 2. místo!!! Je to tedy v této sezóně první soutěž na které berou medailové umístění jak muži, tak ženy současně. Doufejme, že podobných případů a soutěží bude rok od roku více.

Této soutěže se zúčastnilo celkem 19 družstev (12 družstev mužů a 7 družstev žen).

Celkové výsledky:

Muži:

1. místo - SDH Jelence (68,33s)

2. místo - SDH Dolní Hbity "C" (68,59s)

3. místo - SDH Hrachov (76,53s)

 

Ženy:

1. místo - SDH Velká (58,69s)

2. místo - SDH Hrachov (65,19s)

3. místo - SDH Obory (66,54s)

 

Děkujeme pořadatelům této povedené akce a už se opět těšíme na další ročník. Gratulujeme všem k výkonům!

Komentáře (0)add
Napiš komentář
menší | větší

security image
Opiš zobrazené písmena


busy