Stará Huť - 13.8. 2011

V sobotu 13.8. jsme zaznamenali další úspěch a vylepšení našeho osobního rekordu. Tentokrát s námi vyrazily i naše holky, které si také vylepšily svůj osobák. Více informací najdete v článku. Po delší době stálo sobotní počasí zato a tak jsem vyrazili v plné síle na 6. ročník pouťové soutěže do Staré Huti u Dobříše. Na místním fotbalovém hřišti jsme byli jako první už v 8:30 a nečekali jsme, že na poslední družstvo budeme čekat 2 hodiny. No nic, alespoň jsme měli možnost zabrat to nejlepší místo a také jsme získali čas na přípravu techniky. Po delší době s námi přijela i děvčata, která si na této soutěži chtěla poprvé vyzkoušet práci s novou mašinou.

Naše holky si vytáhly startovní číslo 10 a my číslo 13, takže pěkný kvapík s motáním hadic, protože se běhalo na 2 základny. První ostrý start se holkám docela povedl, vše vyšlo moc pěkně, jen se zamotala hadice do rozdělovače a tak stříkala voda všude kolem, nicméně se vše z vetší části podařilo napravit a výsledný čas byl 30,58s. Po první kole z toho bylo tedy průběžné 4. místo, ale šance na bednu byla stále aktuální. Stačilo jen zopakovat výkon z prvního útoku, ovšem bez drobného zaváhání na rozdělovači.

To se bohužel nepovedlo a v druhém útoku se trošku zapoměl levý proud a byl z toho výsledný čas 27,37s. Škoda, holky si tak své celkové postavení nevylepšily a zůstaly na 4. místě, ale alespoň si vylepšily svůj dosavadní osobní rekord. Navíc je zřejmé, že dobré výsledky se dostaví co nevidět. Mají na to dobře našlápnuto a premiéra nebývá vždy jednoduchá. K 3. místu chyběla pouhá 1 vteřina. Možností k vylepšení ještě letos pár zbývá.

Muži - náš první útok byl až nečekaně dobrý. Vše vyšlo vcelku dobře až na malé zaváhání na startu od našeho "béčkaře". Nicméně vše dohnal a byl z toho čas 18,75s a náš nový osobáček. Navíc první čas dne pod 20 vteřin. Jakmile první kolo útoků absolvovali všichni, zůstali jsme jako opaření. Byli jsme totiž na průběžném 1. místě a to se nám doposud nikdy nepodařilo! Ale ještě nás čekalo druhé kolo a mnoho týmů nás mohlo porazit a vytlačit z pohárových pozic. Nakonec se to podařilo pouze hasičům z SDH Lhotka, kteří zaběhli čas 18,62s. Náš druhý pokus, který jsme absolvovali po tomto úspěšném útoku kluků ze Lhotky se povedl a vypadal velmi dobře, ovšem nějak nám šla pomalu voda a tak z toho byl čas 19,29s. I tak to je pro nás zatím největší úspěch, který jsme pořádně oslavili! Za zmínku stojí i výkon kluků z SDH Budínek, kteří zaběhli svůj druhý pokus v čase 18,76s. To bylo teda o fous... a brzy nám to prý vrátí. Takže už se těšíme :-).

Této povedené soutěže se zúčastnilo celkem 14 týmů (5 týmů žen, 9 týmů mužů).

 

Celkové výsledky:

Ženy:

1. místo - SDH Lhotka (22,34s)

2. místo - SDH Obory (25,14s)

3. místo - SDH Nová Ves pod Pleší (26,28s)

4. místo - SDH Hrachov (27,37s)

Muži

1. místo - SDH Lhotka (18,62s)

2. místo - SDH Hrachov (18,75s)

3. místo - SDH Budínek (18,76s)

 

Fotky najdete jako vždy v galerii a pár videí je k shlédnutí na našem profilu na Facebooku. K profilu se dostanete po kliknutí na logo Facebooku zde dole na stránkách vpravo.

Komentáře (0)add
Napiš komentář
menší | větší

security image
Opiš zobrazené písmena


busy