Čím - 5.7. 2011

I v letošním roce jsme se vydali vyzkoušet nějakou tu pro nás novou soutěž, "O pohár starostů obce a SDH Čím", která se konala o státním svátku 5.7. 2011. Byl to její již 6. ročník a tak jsme očekávali silnou konkurenci, především týmů, se kterými jsme se doposud z větší části neměli možnost setkat (utkat). Tato soutěž je pro nás totiž relativně dost z ruky, ale přesto jsme se rozhodli to zkusit a nabrat opět nějaké ty nové zkušenosti. Na tuto soutěž jsme poskládali opět bohužel jen mužské družstvo, kterému ještě musel vypomoci jeden člen z SDH Kotenčice. Za tento zástup ještě jednou mockrát děkujeme!

I když počasí v předchozích dnech nenasvěčovalo začátku léta, v den soutěže bylo jako vymalováno. Organizačně perfektně zajištěná soutěž mohla tedy po povinném nástupu a losování začít. V dnešní době a s nárustem týmů, které se začínají věnovat požárnímu sportu se už soutěže bez dvou základen nedají skoro realizovat. I zde si tedy dali záležet na přípravě plochy a využili možnosti dvou základen a jednoho páru terčů (nástřiky). Vše šlo tedy pěkně rychle.

Této soutěže se zúčastnilo celkem 19 týmů (13 týmů mužů, 6 týmů žen). My si vylosovali startovní číslo 4.

První soutěží byl útok doplněný o shození nastražené gumové kačenky kbelíkem vody a po úspěšném shození se pokračovalo v útoku. Vše nám vyšlo perfektně až na obrovský prostřik na levém terči. Takže celkový čas 59,32s a po první disciplíně jsme byli na průběžném 10. místě, tzn. bez větší šance na celkové zajímavé umístění. Přesto jsme chtěli zabojovat a neudělat si ostudu v druhém klasickém útoku. To se nakonec vcelku povedlo a my v druhé disciplíně vybojovali 5. místo s časem 26,52s. Celkově se ovšem pořadí nezměnilo a my si odvážíme umístění za 10. místo. Škoda. Nicméně soutěž se nám zalíbila a tak nevylučujeme účast na dalších ročnících. Navíc si z klasického útoku odvážíme skalpy velice silných soupeřů, což nás také těší. :-)

Celkové výsledky jsou tedy následující:

Muži:

1. místo - SDH Kotenčice

2. místo - SDH Libíň

3. místo - SDH Čím

 

Ženy:

1. místo - SDH Malé Přílepy Modré

2. místo - SDH Záborná Lhota

3. místo - SDH Nová Ves pod Pleší

Tak a poháry a hodnotné ceny jsou rozdány a hurá na další soutěž. Pár fotek z této akce najdete standartně v galerii. Děkujeme za pěknou soutěž a gratulujeme všem zúčastněným k jejich výkonům.

 

Komentáře (0)add
Napiš komentář
menší | větší

security image
Opiš zobrazené písmena


busy