Okrsková soutěž Drážkov - 4.6. 2011

Letošní okrskové kolo pořádali po dlouhých letech opět kolegové z SDH Drážkov. Jak vše dopadlo, si přečtěte v následujícím článku.

Pro naše muže první a pro ženy druhá letošní soutěž se uskutečnila po dlouhých letech opět na fotbalovém hřišti v Drážkově. Letošní ročník měl oproti předcházejícím opět něco málo navíc a je vidět, že kvalita jednotlivých okrsků jde vzhůru. Letošní ročník se totiž konečně hodnotil dle oficiálních pravidel požárního sportu.

Letošního okrskového kola se zúčastnilo 11 družstev. Celkem 4 družstva si přivezli ze Zduchovic (muži "A" + "B", ženy, muži +35 let), dále Hrachov (muži, ženy), Velká (muži, ženy, muži +35 let), Drážkov (muži +35 let), Kamýk nad Vltavou (muži +35 let).

Jako první disciplína bylo na pořadu dne 100m překážek. S touto disciplínou máme několik let velké problémy v rozdílné výkonnosti a to se ukázalo jako hlavní problém i v letošním roce. Takže po tomto úvodním fiasku jsme odevzdaně vzhlíželi z posledního místa na družstva před námi. Ovšem plni očekávání jsme kalkulovali s možným zlepšením. Ostatně útok je naše silná stránka a v poslední době nemáme v okrsku konkurenci.

Po menších problémech s mašinou na startu se vše povedlo dle našich představ a byl z toho i docela pěkný čas 21,52s. Jelikož to byl náš první ostrý start s novou mašinou, tak se tento výsledný čas zapsal i do našich historických tabulek a stal se naším nejlepším výkonem roku. Díky jasnému ovládnutí druhé disciplíny z toho bylo nakonec 2. místo celkově! Naše děvčata se oproti nám skvěle poprala s během na 100m překážek a po této disciplíně z toho bylo průběžné 2. místo. V útoku jsme očekávali jejich zlepšení a boj o první místo celkově, ovšem po drobných problémech s plynem u mašiny se útok nezdařil a tak si naše holky odvezly celkové 3. místo. Tentokrát tedy zradila technika, jinak by to bylo hodně rychlé a troufnu si odhadovat, že i vítězné. Dále byla Kristýna Samková vyhlášena jako nejlepší překážkářka mezi ženami. Takže vesměs dobrý výsledek!

 

Celkové výsledky:

Muži

1. místo Velká

2. místo Hrachov

3. místo Zduchovice "A"

4. místo Zduchovice "B"

Ženy

1. místo Velká

2. místo Zduchovice

3. místo Hrachov

Muži +35 let

1. místo Velká

2. místo Kamýk nad Vltavou

3. místo Zduchovice

4. místo Drážkov

Nicméně nás trošku překvapilo, že pořadatelé nezajistili skoro žádné ceny a tak si odvážíme pouze pohár pro nejlepší překážkářku. Myslím si, že by okrsková soutěž měla být plnohodnotná a pro náš okrsek jedna z nejvýznamnějších akcí a tomu by mělo odpovídat i odměnění družstev. Mnoho sborů se totiž účastní jen několika soutěží v roce a tak by alespoň nějaká památka na tuto akci měla být zajištěna. Doufejme, že ostatní pořádající družstva okrsku v příštích letech si z tohoto nevezmou příklad. Nicméně děkujeme za pěknou akci, dobrou práci rozhodčích a gratulujeme k výkonům všech!

 

Komentáře (0)add
Napiš komentář
menší | větší

security image
Opiš zobrazené písmena


busy